ייעוץ ארגוני

מטרתו של היעוץ הארגוני הוא לייצר אנרגיה עודפת מפעילות הפירמה ביחס לכמות האנרגיה שהושקעה בה. שאם לא כן, מצבה של הפירמה, בסיכון.

הדרך להשיג מטרה זו היא  בראש ובראשונה הגדרת תפקידים, יצירת אשכולות ופיתוח יחסים בתוך הפירמה.

הארגון הוא דבר דינאמי במיוחד ארגונים השייכים לסקטור הירוק ולא פעם פירמה מוצאת עצמה בעיצומו של תהליך המחייב אותה לצמיחה מואצת מחד או להקטנת היקף הפעילות מאידך. והכל בהתאם למצב השוק והסביבה העסקית. ההתאמה של הארגון למצב החדש אינה מובנת מאליה כלל, והתהליך דורש הבנה נרחבת של המגזר/תחום מצד היועץ הארגוני ושיתוף פעולה מלא מצד מנהלי ועובדי הארגון.

אנו ב- IGE  מציעים בין היתר:

בניית ממשק ארגוני

גיוס והכשרה של עובדים ומנהלים

ניהול במיקור חוץ

 

בתהליך הייעוץ אנו נציע ראיה חדשה בהתייחסות לתהליכי העבודה בארגון ונתמקד באיפיון התהליכים המייצרים ערך לחברה. נעשה זאת באופן מדורג ובחמישה שלבים:

הגדרת המבנה הארגוני האופטימאלי לארגון, זיהוי אופן זרימת המידע בכל שלב בארגון, זיהוי תהליכים חסרים במבנה הקיים, זיהוי שלבים בהם לא קיימת אחריות ברורה וזיהוי תהליכים מיותרים במבנה הקיים.

אנו רואים כל ארגון כמערכת המשלבת בין אנשים וטכנולוגיות שונות להשגת ערך לחברה. סוג המבנה הארגוני תלוי בעיסוק ובצרכים של כל פירמה באופן פרטי, אך הקו המנחה אותנו במתן היעוץ הארגוני הוא לוודא שכל פעולה שמתבצעת במסגרת הפירמה חייבת לספק בסופו של התהליך ערך עבור הארגון.

 

 

  • בנייה של צפי לדו"ח תזרים מזומנים לפעילות העסקית, תאפשר לעקוב מקרוב אחר תזרים המזומנים העתידי של העסק, לצפות בעיות עתידיות ולתת מענה בזמן אמת.

  • התנהלות כלכלית נכונה, היא דרך חיים. הכל מתחיל בחינוך ובדרך ההתנהגות שלנו.

     

  • אפשר להתנהל נכון ובאחריות בלי להתחשבן על כל שקל, ולהתחיל להשתמש בכסף רק באופן מתוכנן ולא ספונטני.

  • בתחשיב ההוצאות להפקת חשמל סולארי בטכנולוגית ה- P.V לא לשכוח להעמיס הוצאות ארנונה שכן הרשויות המקומיות עשויות בבוא העת לחייב את בעלי המערכות בהוצאה זו.