יזמות סביבתית

המודעות לחשיבותם של נושאים סביבתיים הפכה לנחלת הכלל והצורך הממשי שלנו בעולם ירוק יותר טומן בחובו פוטנציאל עסקי ממשי בעל מגוון רחב של נושאים ותחומים. כך, שעל מנת לצלוח מיזם סביבתי על  היזם הסביבתי להיות יצירתי, בעל אורח רוח, התמדה, מעוף וכמובן בעל טכנולוגיה חדשה.

אומנם, ענף היזמות העסקית הינו צעיר יחסית שלא כמו שאר תחומי המדע האחרים אבל ניתן להבחין שבעשור האחרון הפך תחום זה לתחום ידע שנלמד בכל מוסדות האקדמיה בארץ ובעולם ומתוקצב יותר משנה לשנה דרך משרדי הממשלה הרלוונטים.

על מנת להשיג פיתוח וצמיחה במסגרת של כדאיות כלכלית/סביבתית לקידום הגנה על הסביבה על הרגולטור להשקיע משאבים רבים כגון הקלות במס, תמריצים כלכליים, סחר בזכויות זיהום וכו'.

היזמות הסביבתית הינה נדבך מרכזי וחשוב בקידום שימור הסביבה שלנו ועל כן אנו רואים חשיבות רבה בקידום ועידוד של יזמות סביבתית.

 

אנו ב-  IGEפונים ליזמים, מיזמים טכנולוגיים, חברות הזנק (סקארט-אפ)

בין היתר: הכנת תוכנית עסקית, איתור הזדמניות עסקיות, התאמת הפעילות לתקנות וחוקים סביבתיים, הערכת סיכונים, ניהול סיכוני אשראי והלוואות.

  • בנייה של צפי לדו"ח תזרים מזומנים לפעילות העסקית, תאפשר לעקוב מקרוב אחר תזרים המזומנים העתידי של העסק, לצפות בעיות עתידיות ולתת מענה בזמן אמת.

  • התנהלות כלכלית נכונה, היא דרך חיים. הכל מתחיל בחינוך ובדרך ההתנהגות שלנו.

     

  • אפשר להתנהל נכון ובאחריות בלי להתחשבן על כל שקל, ולהתחיל להשתמש בכסף רק באופן מתוכנן ולא ספונטני.

  • בתחשיב ההוצאות להפקת חשמל סולארי בטכנולוגית ה- P.V לא לשכוח להעמיס הוצאות ארנונה שכן הרשויות המקומיות עשויות בבוא העת לחייב את בעלי המערכות בהוצאה זו.